תביעות ביטוח

מדי שנה מוגשות למעלה מ-100 אלף תביעות ביטוח. התביעות מוגש נגד חברות ביטוח ונגד סוכני ביטוח. מרבית התביעות מוגשות בתחומים של רכוש, כגון רכב, דירה, תכולה ועוד. אך אנחנו מוצאים תביעות רבות גם בתחומים של ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים ועוד.

תביעות ביטוח הן דבר לא פשוט, מאחר וכמו כל עסק חברות הביטוח לא ממהרות להיכנע והן הרבה פעמים נוהגות בגישה של התשה. גישה לפיה הם מעדיפים להגיע לבית משפט עם התובעים מאשר לקבל את תביעתם לפני כן או אפילו להגיע איתם לפשרה. זאת מתוך הכרה שאם הם יגיעו לבית משפט, מבחינה כלכלית יש להם אפשרות הרבה יותר חזקה מאשר לתובעים. עם זאת יש לא מעט מקרים בהם חברות הביטוח מעדיפות להגיע לפשרה, גם על מנת שלא לחשוף את דרכי פעולותיהן וגם על מנת להימנע ממצב של פרסום שלילי בתקשורת.

תביעה נגד חברת ביטוח מתבצעת בדרך כלל בעזרת עורך דין אשר מתמחה בתביעות ביטוח. עורך דין יבצע את עבודתו באמצעות מסמכים שנמצאים בידיי לקוחו, גביית עדויות מעובדי חברת הביטוח, וכן גביית חוות דעת מקצועיות של מומחים בתחום. עורך דין מנוסה ינסה להוכיח כל העת שחברת הביטוח איננה עומדת בתנאי הפוליסה שהיא עצמה קבעה וחתמה עליו, וכן שאין מדובר במקרה אלא בכוונה וכן שלא מדובר במקרה יחיד. אם הוא יצליח להוכיח זאת, הרי שהוא יצליח להוכיח שהחברה עושה כל מה שנדרש בשביל שלא לעמוד בפוליסות שהיא עצמה יצרה וחתומה עליהם.

כפי שציינו בתחילה, תביעות ביטוח אינן מוגשות רק כנגד חברות ביטוח אלא גם כנגד סוכני ביטוח. תביעה נגד סוכן ביטוח יכולה להיות בגין דברים שונים, למשל, העלמת מידע, מסירת מידע כוזב, אי עמידה בתנאי הפוליסה, אי דיווח וכדומה. פעמים רבות אננו עובדים מול סוכני ביטוח באופן ישיר ולא מול חברות הביטוח ועל כן החברות יכולות לטעון, ובצדק מבחינתן, שהאשם בכך שהפוליסה לא התממשה או בכל עניין אחר זה הסוכן עצמו ולכן יש לפעול באופן ישיר מולו.

אם הינכם מחפשים עורך דין שמתמחה בתביעות ביטוח, הרי שאתם מוזמנים ליצור קשר עם עו"ד גלעד רמתי. עו"ד רמתי הינו עו"ד מנוסה ומקצועי בתחום זה והוא ישמח לעמוד לרשותכם בכל תביעה כנגד חברות ביטוח בכל תחום שהוא. אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמו קשר עוד היום.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

תביעה לגמלת סיעוד

סגירת תפריט
דילוג לתוכן