תשישות נפש

בישראל יש קשישים רבים שמוגדרים סיעודיים, חלק מהם מוגדר תשושי נפש, מצב חומר הרבה ממצב סיעודי. אנשים אשר מוגדרים תשושי נפש זקוקים לטיפול סיעודי סדיר על בסיס יומיומי כשבחלק מהמקרים מדובר בטיפול שנמשך 24 שעות.

ההגדרה של תשושי נפש על פי משרד הבריאות של מדינת ישראל היא, קשיש אשר מסוגל להתנייד, אך סובל מירידה משמעותית ועקבית בתפקודי המוח. ירידה זו באה לידי ביטוי בזיכרון, ביכולת ההתמצאות, ביכולת השיפוט ובאלמנטים אחרים בחיים. כמו כן, תשוש נפש הוא אדם שזקוק לעזרה בפעילויות יומיומיות כגון הלבשה, רחצה, שימוש בשירותים, רחצה, ניידות וכן הוא זקוק להשגחה קבועה.

הגדרה זו משמעותית מאחר ואם אדם מוגדר כך באופן רפואי, הוא למעשה זקוק על פי ביטוחים סיעודיים להטבות והקלות שונות אשר אינן בהכרח ניתנות למי שמוגדר כחולה סיעודי. לשם קבלת אותן הטבות והקלות יש להגיש תביעת לחברת הביטוח. לשם כך, יש לפנות אל עורך דין תביעות סיעוד אשר יעזור בהגשתה.

הגשת תביעה בגין תשישות נפש מוגשת על ידי בני המשפחה של תשוש הנפש, זאת מתוך הכרה שהוא עצמו לא יכול להגיש. התביעה מוגשת לחברת הביטוח בבקשה לפדות את דמי ביטוח סיעודי או כל ביטוח אחר שמתעסק בנושא זה. מטרת הפדיון הוא לגרום לחברת הביטוח לשלם, כפי שסוכם בפוליסה, עבור אחזקת עובד סיעודי או לחילופין אשפוזו של אותו קרוב משפחה בבית חולים לתשושי נפש.

עורך דין תביעת סיעוד ידע לקחת את כל המסמכים שעומדים לרשות המשפחה, כולל מסמכים רפואיים ולהציג את טיעוניהם, כמו כן הוא יכין אותם ואת המבוטח לקראת הפגישה עם הרופא או וועדה רפואית אשר תבחן את מצבו. יש לציין שמלבד חברת הביטוח, גם המוסד לביטוח לאומי מעניק גמלת סיעוד אשר כוללת טיפול יומיומי של מטפל סיעודי וכן טיפול במרכז יום לקשיש וכן מגוון מוצרים ואביזרים לבית אשר יקלו עליו. באמצעות הגשת תביעה בעזרת עורך דין תביעת סיעוד תאפשר מסגרת טיפולית מתאימה.

לסיום, אתם הינכם מחפשים עורך דין לתביעות עבור תשישות נפש, אתם מוזמנים ליצור קשר עם עו"ד גלעד רמתי אשר ישמח לעזור לכם בכך. עו"ד רמתי מתמחה בתביעות ביטוח ובפרט תביעות במקרים סיעודיים ובמקרים של תשישות נפש. עו"ד רמת ישמח לעמוד לרשותכם, לייעץ ולייצג אתכם בתביעות סיעוד כנגד חברת הביטוח וכנגד המוסד לביטוח לאומי.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

תביעת ביטוח

סגירת תפריט
דילוג לתוכן