תשוש נפש

מקרים של תשישות נפש מוגדרים כמקרים כמעט הכי קשים במדרג המצבים אליהם מגיע אדם במהלך חייו. כשמדברים על אדם חלש ללא הגנה, מדובר על אדם תשוש נפש, אשר איננו יכול להתנהל כמעט באופן עצמאי, אדם קשיש שתפקודיו המוחיים נמצאים בירידה דרסטית, מדובר על ירידה בתפקודי המוח, בזיכרון, ביכולת ההתמצאות, זיהוי זמן ומקום, מצבים של אדישות ועוד. במילים אחרות, מדובר על אדם שזקוק לעזרה יומיומית ולעיתים עזרה במשך 24 שעות.

אדם תשוש נפש זקוק לעזרה מלאה של מטפל סיעודי לשם קבלת טיפול סיעודי. על כן יש להגיש בשמו תביעת ביטוח סיעוד. מדובר על ביטוח שאנחנו עושים בעת שאנחנו צעירים ובריאים על מנת שישמש אותנו כשנגיע, חס וחלילה, למצב של תשישות נפש או למצבים סיעודיים קלים יותר. תביעת ביטוח סיעוד נועדה לאפשר למי שסובל מתשישות נפש לקבל עזרה כלכלית מלאה עבור טיפול סיעודי.

הרבה פעמים הגשת תביעה שכזו לא יכולה שלא להתבצע באמצעות עורך דין שמתמחים בתחום. עורכי דין סיעוד מכירים לא רק את המונחים המשפטיים ואת כל הספרה המשפטית אשר בתוכה הם מתנהלים אלא גם את המונחים הרפואיים הנדרשים לשם קבלת טיפול סיעודי. כמו כן עורכי דין סיעוד מכירים מגוון רחב של רופאים ומומחים אשר יכולים לבחון את אותו אדם אשר מוגדר תשוש נפש ולהציג חוות דעת מקצועיות שהוא אכן כזה ואכן הוא זקוק לטיפול סיעודי מלא.

אנשים אשר סובלים מתשישות נפש, לא יכולים לחכות זמן רב לקבלת טיפול, הרבה פעמים הירידה במצבם היא דרסטית ואם הם לא יקבלו טיפול באופן מיידי מצבם רק יחמיר. חשוב להבהיר טיפול לא בהכרח ימנע את הירידה אך בהחלט ישפר את מצב רוחם וכן יקל על בני משפחתם. לכן אם יש במשפחה אדם אשר מוגדר תשוש נפש, יש לפעול באופן מיידי להגשת תביעת ביטוח סיעוד על מנת שיוכל לקבל טיפול בהקדם האפשרי. לשם כך, כפי שציינו, מוטב לפנות אל עורכי דין שמתמחים בתחום הסיעוד שיעזרו בהגשת התביעה ויעמדו מאחורי המשפחה עד קבלתה.

לסיום, אנחנו רוצים להמליץ לכם על עו"ד גלעד רמתי. עו"ד רמתי טיפל בעשרות מקרים של אנשים שהוגדרו תשושי נפש. הוא ישמח לעמוד לרשותכם, לייעץ ולעזור לכם בכל עניין. כל מה שעליכם לעשות זה ליצור עמו קשר והוא יטפל בענייכם באופן מיידי.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

תביעת סיעוד

סגירת תפריט
דילוג לתוכן