תביעת סיעוד

על פי הערכות למעלה מ-100 אנשים נעזרים בשירותי סיעוד בישראל. מדובר באנשים קשישים שצריכים לקבל טיפול יומיומי בגלל חוסר יכולתם הפיזית או המנטאלית לבצע פעולות בסיסיות. טיפול סיעודי זה ניתן על ידי אחיות סיעודיות, אשר חלקן מגיעות לבית המטופלים מדי יום וחלקן אף לנות בו.

על מנת ליהנות מטיפולים סיעודיים, יש להגיש תביעה סיעודית לחברת הביטוח. ישראלים רבים דואגים לבטח את עצמם מבעוד מועד בביטוח סיעודי פרטי. ביטוח זה נועד לתת להם סיוע כלכלי אם וכאשר יידרשו לקבל טיפול סיעודי. סיוע זה יכול להיות מה שיבדיל בין קבלת טיפול לאי קבלתו ובין טיפול איכותי לטיפולי שאיננו כזה.

חברות הביטוח אשר מאוד מעוניינות שנעשה אצלם ביטוח סיעודי, לא ממהרות לשלם לנו את מה שהפוליסה קובעת ולכן עלינו להגיש תביעת סיעוד. הדרך הטובה ביותר להגשת תביעות סיעוד היא באמצעות עו"ד אשר מתמחה בכך וכן על פי הנהלים הנדרשים כמובן.

כיצד מגישים תביעת סיעוד

על מנת להגיש תביעת סיעוד, יש לדרוש את פדיון הביטוח באופן ישיר מחברת הביטוח. לשם כך יש להגיש מידע רפואי רלוונטי אשר מוכיח שאנחנו זכאים לקבלת הפדיון. חשוב להדגיש, על מנת שחברות הביטוח יסכימו לקבל את טענתנו שאנחנו זקוקים לטיפול סיעוד כעת, עלינו להגיש ביום הצטרפותנו לחברת הביטוח מסמך רפואי שמאשר שמצבנו הוא שפיר. כך החברה לא תוכל לטעון שלא עדכנו אותה במצבנו.

נקודה נוספת שיש לשים לב אליה היא, שהרבה פעמים חברות ביטוח מעדיפות לשלם פיצויים מיום קבלת התביעה ולא מהיום בו הפכנו סיעודיים. לכן מומלץ מאוד לוודא שהחברה משלמת לנו פיצויים מהיום בו אנחנו הופכים סיעודיים.

במידה והתביעה נדחית, יש לבחון מדוע היא נדחתה ואז להגיש ערעור על כך. בדומה להגשת התביעה, גם כאן חשוב שיהיה לצידנו עורך דין שמתמחה בתביעות סיעוד. עליו לאסוף את כל החומר הרפואי, כולל חוות דעת רפואיות מקצועיות. כך הוא יוכל להוכיח שאנחנו אכן במצב סיעודי ומגיע לנו פיצוי. נקודה חשובה, בשביל לקבל מחברת ביטוח כספים לטיפול סיעודי, אנחנו חייבים להתמיד בבקשה ולא לוותר. עבור כמו דקלה תביעות סיעוד הן דבר יומיומי והן יודעות כיצד להתמודד איתן. אך אם מתמידים, מצליחים.

אם אתם מחפשים עו"ד לתביעת סיעוד אנחנו ממליצים לכם לפנות אל עו"ד גלעד רמתי, אשר מתמחה בתביעות ביטוח באופן כללי ובפרט בתביעות שקשורות לעולם הסיעוד. צרו איתו קשר עוד היום והוא ישמח לעזור לכם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

תביעת ביטוח

סגירת תפריט
דילוג לתוכן