דחיית תביעה

לכל אחד מאיתנו יש שורה של פוליסות וביטוחים, החל מביטוח רכב, דירה, עסק, ביטוח חיים, בריאות ועוד. כל אחד מפוליסות אלו אמורות לאפשר לנו לישון בשקט, בידיעה שאם חס וחלילה קורה משהו, אנחנו מוגנים, חברת הביטוח תדאג לשלם על הנזק או לפצות אותנו. תלוי באופי המקרה.

לשם כך, אנחנו נצטרך להגיש תביעת ביטוח. תביעה זו מוגשת על ידנו לצורך מימוש הביטוח שבידנו. התביעה מוגשת לרוב בעזרת עורכי דין ביטוח, אשר יכולים גם לייצג אותנו במקרה וחברת הביטוח מחליט על דחיית תביעה.

תביעת ביטוח מתבצעת באופן הבא, נניח ומתרחש מקרה שנמצא בתוך סעיף מסוים בפוליסה, אנחנו מחליטים אם לממש אותו או לא. במידה ולא נמשש, אז נצטרך לשלם בעצמנו את הנזקים או לא להשתמש בכסף שחברת הביטוח אמורה לפצות אותנו בעזרתו. יש לזה יתרון מסוים, שכן זה אומר שבשנה הבאה כשנחדש את הביטוח, המחיר של הפוליסה לא יעלה בהרבה, אם בכלל. שכן לא יהיו רשומות על שמנו תביעת ביטוח. אם נחליט כן לתבוע, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שהתביעה תירשם וסביר להניח שבשנה הבאה נשלם בגלל זה פרמיה גבוה יותר לפוליסה.

ברגע שאנחנו מגישים תביעת ביטוח, אז יש כאן מאבק בינינו לבין החברה. אנחנו נרצה להוכיח שמגיעים לנו כספי הביטוח ולשם כך נשכור את שירותיהם של עורכי דין ביטוח, מצד שני, חברת הביטוח תרצה להוכיח שלא מגיע לנו דבר. היא תעשה זאת בעזרת שימוש באנשי מקצוע שונים שיגישו חוות דעת מטעמה.

למשל, אם מדובר על ביטוח בגין נזקים, היא תנסה להוכיח שהנזק היה או לחילופין, שאנחנו גרמנו לנזק ולכן היא לא אחראית לכך. אם מדובר על ביטוח נגד גניבות, החברה תנסה להוכי שאנחנו היינו אמורים למנוע את הגניבה. נכון שזה לא תמיד כך, אך צריך לזכור חברת הביטוח היא עסק ומטרתה להרוויח. עם זאת, יש מקרים רבים למשל בביטוח בריאות או ביטוחים אחרים, שהחברה פועלת מהר מתוך הבנה, גם שאם היא לא תעשה זאת, היא לא תעמוד בתנאי הפוליסה וכן, אם היא לא תעשה זאת, שמה יפגע.

עורך דין גלעד רמתי, הוא אחד מאותם עורכי דין ביטוח אליהם תרצו לפנות במקרה שאתם מעוניינים להגיש תביעת ביטוח. אתם מוזמנים ליצור עמו קשר והוא ישמח לעזור לכם. ניתן לפנות אליו בטלפון או דרך האתר ומשרדו יענה לכם בהקדם.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן